FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Landing Page Tasarımı

Özellikle dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak ve dijital dönüşümü arttırmak için belirli bir kitleye ulaşmak amacıyla ya da bir ürüne özel olarak tasarlanan sayfalara Landing Page ismi verilmektedir.

Landing Pagelerin ana amacı ziyaretçilere bir aksiyon aldırmaktır. Bu nedenle sayfa içerisinde form doldurma, üye yapma, doküman indirme, video izleme ve satın alma gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar yer almalıdır.

Başarılı Landing Page Özellikleri

Hız: Hız, dijital dünyada çok önemli bir faktördür. Sayfalar hızlı bir şekilde yüklenerek ziyaretçilere bu noktada vakit kaybettirmemelidir. Hızı etkileyen başlıca sorunlar, hatalı arayüz kodlamaları, sunucu sorunları, hatalı back-end kodlamaları, cacheleme işlemi yapılmaması, AMP kullanılmaması, yoğun içerik girişi olarak sıralanabilir.

Uyumluluk: Oluşturulan landing page sayfasının mobil, tablet ve olabilecek bütün cihazlarla uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin Mobil trafik oranı %70 olan bir kampanyada mobil uyumluluk sorunu var ise kampanyanın hak ettiği başarıyı yakalaması zordur.

Tasarım: Bir landing page’in ziyaretçilerin ilgisini çekmesi, kullanıcı deneyiminin doğru tasarlanması ve arayüz tasarımının doğru kurgulanması açısından, tasarım aşaması büyük önem taşımaktadır.

İçerik: Sayfa kurgusu, ziyaretçiyi tanımanız ve neyle karşılaşmak istediğini bilmeniz açısından çok önemlidir. Video, görsel içerik ve yazı gibi ziyaretçinin karşısına çıkacak içerikler iyi planlanmalıdır. Bu noktada sade ve olabildiğince net içerikler, geri dönüş seviyesini yükseltecektir.

Strateji: Pozitif anlamda sonuç almak için markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle Tasarım, içerik ve reklamlarda verilen mesaj birbiriyle uyumlu ve paralel olmalıdır.

Analiz: Sayfanın başarısı analiz yapılarak bulunur. A/B testleri, ısı haritaları oluşturmak ve hatta gerekli olduğunda göz testleri yapılarak bu bilgilere göre sayfalar optimize edilmelidir.

Brief

Brief

Ürün veya hizmetin tek sayfa üzerinde tanıtılması için öncelikle müşterinin önerileri, talepleri ve hedef kitlesi öğrenilir. Kampanyanın ya da sloganın ne olduğu, formlarda kullanıcıdan neler istendiği, içeriğin kısa ve öz olması gibi bilgilerin yer aldığı dokümantasyon iletilmesi gerekmektedir. Alınan bilgiler tasarım ekibine iletilir.

Tasarım

Tasarım

Uzman tasarım ekibimiz tarafından incelenen dokümantasyon ile birlikte kullanıcının ilk bakışta dikkatleri nereye çekeceğini, kullanıcıyı sıkmadan içeriği nasıl aktaracağını ve sayfada kısa sürede çıkmasını önleyen dikkat çekici unsurları göz önünde bulundurarak bir tasarım çıkartılır. Tasarım müşteri onayına gider ve revize gelir ise son rötuşları yapılır ve kod ekibimize iletilir.

Kodlama

Kodlama

Profesyonel kod ekibimiz, iletilen tasarımı google reklamlarına uyum sağlayacak alt yapı ile kullanıcıyı daha uzun süre sayfada gezinmesini sağlayan aksiyonlar ekleyip sayfayı en hızlı açılacak şekilde optimize eder ve kullanıcının iletişim sağlamak için kullandığı form entegrasyonu ile google reklam bağlantılarını sağlayan kod bilgilerini de dahil ederek kodlama işlemini tamamlar. Çalışma, yayına alınmadan önce müşterinin onayına gönderilir.

Teslim

Teslim

Müşterinin onayından geçen Landing Page tasarımı, yayına alınacak alan adı (domain) üzerinde tercihe göre isimlendirilmiş klasörde veya ana dizinde yayına alınır. Yayına alınan link üzerinden form testleri ve genel kontroller yapılır. Eğer CRM Medya bünyesinde reklam hizmeti alıyorsanız ilgili link reklam departmanımıza iletilir.

Sıkça Sorulan Landing Page Soruları

CRM Medya ile Landing Page çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Landing Page sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 • Neden bir landing page’e ihtiyacım var?

  Ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili reklam çıkmak için daha verimli dönüş alabilmenin yolu landing page tasarımı yaptırmaktır. Landing page tasarımınızda kampanya veya sloganınız, içeriğiniz kısa ve öz olarak anlatılır, kullanıcının direk sizinle iletişime geçebileceği form entegrasyonu bulunur.

 • Landing page tasarım fiyatlarını ne belirliyor?

  Landing page tasarımının içeriğine bağlı olarak tasarlanan sayfanın uzunluğu, işlevselliğbelirlenmesindeki i ve form yapısı fiyatların önemli unsurlardır.

 • Landing page tasarım süreci nasıl işliyor?

  Ürün veya hizmetin içeriği analiz edilerek hedef kitle göz önünde bulundurulup tasarım çıkartılır. Çıkarılan tasarım google standartlarında kodlanarak yayına alınır.

 • PPC landing page nedir?

  Dijital reklam kampanyalarınızdaki PPC (Pay Per Click) yani tıklama başına maliyet için özel olarak tasarlanmış landing page’lerdir. Her kampanya ayrı bir landing page tasarımı gerektirir.

İlgili Yazılar