FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

TikTok Reklamları

TikTok Reklamları Nedir?

TikTok reklamları hizmeti sizler de son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok’da kendi reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Android ve iOS cihazlar üzerinden fotoğraf, video ve müzik gibi pek çok farklı içeriğin paylaşıldığı TikTok, kısa videoların oluşturularak yayınladığı bir sosyal medya platformudur. Bu uygulama sayesinde çeşitli filtreler, efektler ve müzikler eklenerek 15 saniyelik kısa videolar hazırlanır. Ayrıca 15 saniyelik videoların yanı sıra kullanıcıların toplam kayıtlarını birbirilerine bağlayarak 60 saniyelik videolar da oluşturabilirler.

TikTok, 2019 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermekte ve şu an dünya çapında 800 milyon kullanıcısı ile öne çıkmaktadır. Bu denli yüksek bir kullanıcı sayısına sahip olmak ise pek çok markanın ilgisini çekmektedir. Snapchat uygulamasının popülaritesini bir anda elinden alan TikTok, dünya çapına hızla büyümüş ve günümüzde oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Kısa sürede gayet hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. TikTokta kısa süredeki bu büyüme pazarlama aracı olarak etkilerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur

TikTok Reklam Verme Nedenleri

TikTok uygulamasına reklam vermek için pek çok farklı neden gösterilebilir. Oldukça kısa sürede geniş bir kullanıcı seviyesine ulaşan uygulama, sahip olduğu popülaritesi ile reklam yayınlama platformlarının da önde gelen isimlerinden biridir. Peki, TikTok reklam verme nedenleri nelerdir? daha yakından bakalım.

• TikTok, şu an 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.
• Dünya geneline bakıldığında aktif aylık kullanıcı sayısı bakımından en en popüler 6. uygulama olma özelliği taşıyor.
• Ayrıca Google Play ve Apple Store uygulama mağazalarından 1,5 milyarın üzerinde bir indirme oranına sahiptir.
• Bunların yanı sıra dünya çapında 150 ülkede kullanılmaktadır.
• 2019 yılında ABD, Japonya, Kore ve Hindistan gibi pek çok farklı ülkede en çok indirilen uygulama olmayı başarmıştır.

TikTok Reklam Seçenekleri Nelerdir?

TikTok uygulaması üzerinden reklam verebilmek için öncelikle bir reklam hesabınız olması gerekir. Reklam hesabı almak için yapılması gereken ise TikTok Ads sayfasını ziyaret etmek ve burada yer alan ve sizden istenen bilgileri doldurmaktır. Ayrıca TikTok markaların hedef kitlesine ve demografik özelliklerine yönelik pek çok farklı reklam seçeneğini bünyesinde barındırır. Bu reklam seçenekleri ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

Yayın İçi Videolar (In-Feed Video): TikTok uygulaması içerisinde “For You” adlı sayfada videolar arasında yapılan geçişlerde sunulan reklamlar yayın içi video reklamları olarak tanımlanır.

Marka Devralma (Brand Takeover): TikTok kullanıcıları tarafından uygulamanın açıldığı sırada videoları izlemeye başlamadan önce görülen reklam seçenekleridir.

Hastag Reklamları: Uygulamnın keşif sayfasında kullanıcıların karşısına çıkan reklamlardır.

Markalı AR İçeriği: Herhangi bir markanın etiket altında özel dans, şarkı veya skeç şeklinde oluşturduğu reklam türüdür.
Influencer Reklamları: Hedef kitle üzerinde etkili olan ve TikTok kullanıcılarının oluşturduğu sponsorlu reklam çeşididir.

İlgili Yazılar